Skip to main content

András 2008 óta a GMB Solutions meghatározó tagja, sokoldalú szakmai útjával és elkötelezettségével a csapat egyik legstabilabb pillérévé vált.

Mióta dolgozol a GMB Solutions csapatában?  

2008 április 1-jén kezdtem el teljes munkaidőben a GMB Solutions csapatában dolgozni, és azóta is töretlenül erősítem a csapatot. Korábban, 2005-ben már állítottam össze DEKO üvegfal szerkezetet, de akkor még csak alvállalkozói minőségben és nem rendszeresen. Az ismeretség is ide datálható Zsuzsival – Greenwell Zsuzsanna, cégvezető –  és Péterrel – Gál Péter, vezérigazgató – , amikor még a szárazépítés volt a fő profilja a cégnek és építőanyagot vásároltunk tőlük.

Mesélnél röviden a tanulmányaidról, szakterületedről, szakmai előéletedről?

1995-ben, a Képző- és iparművészeti szakközépiskola elvégzése után – mivel édesanyám rokkantnyugdíjasként a segítségemre szorult – a tanult szakmámban helyezkedtem el, mint díszítőszobrász. Később foglalkoztam kő-és műkő munkákkal, forma készítéssel, országszerte híres épületek ornamentális díszeit restauráltam, századfordulós középületek és üzletek homlokzati elemeinek felújításába is beletanultam. Sajnos a „műanyagok” érkezésével egyre inkább fogyatkozott a nemes anyagok használata az épület díszítésben, így egyéb területekre is elkalandoztam. Dolgoztam nyomdában tégelysajtolón, épületbontásokon és átalakításokon, megfordultam sírkövesnél, mint forma készítő és itt még exhumáltam is… Sokféle tudás gyűlt össze az évek alatt. Ennek köszönhetően a házat is, amit ma otthonomnak nevezhetek, legnagyobb részt az ellesett ismereteknek sikerült felújítanom és a saját igényeimre formálnom.

Mit szeretsz a legjobban a munkádban?  

A munkámban azt szeretem a legjobban, hogy teljes teret ad az alkotásnak. Szerelőként kezdtem – ahogy mindenki, aki újként érkezik –, majd szakmai elismerésként építésvezető lettem. Még ma is jóleső érzéssel nyúlok szerszámhoz, ha besűrűsödnek a feladatok és szükség van plusz kézre. Ilyenkor mindig visszajönnek a régi idők emlékei.

Ha egyetlen szakmai kihívást, pozitív GMB-s emléket említhetnél, amire jó érzés visszagondolni, mi lenne az?

Számomra a legszebb emlék maga az út, amelyen a cég felemelkedését végigkísérhettem. Pontosan látom, honnan indultunk, hová jutottunk, és mennyi kitartás, küzdelem és közös munka kellett ahhoz, hogy ma itt tartson a GMB. Sok apró ötlet és praktika kidolgozásában volt részem, amelyek a mai napig megkönnyítik és felgyorsítják az építést. Erre a közös fejlődésre, erre a hosszú útra vagyok a legbüszkébb.

GERZSENYI ANDRÁS
GERZSENYI ANDRÁS

Hogyan jellemeznéd a GMB-t, ha ember lenne? Mit szeretsz a legjobban benne?

A GMB számomra a második család. Innen tervezek nyugdíjba menni! 😊 Ha jellemeznem kéne, mindenképpen egy olyan sportolóként írnám le, mint egy öttusázót, aki minden egyéni számban jól teljesít – ha nem is elsőként – de összesítésben a dobogó legfelső fokán végez.

Melyik projekt jelentette a legnagyobb kihívást?

Kezdetben néhány faltípus volt csak a portfólióban. Aztán az évek alatt, ahogy az igények változtak, modernizálódott és fejlődött a világ az építőipar egyre többféle és bonyolult faltípus jelent meg a DEKO-nál is és ezzel a szakmai összetettség is változott. Szeretem az egyszerű, letisztult dizájnt, amit építeni is könnyű, de manapság ez a kisebb halmaz a munkánkban. Ami a mai napig is büszkeséggel tölt el – és talán a legnagyobb szakmai kihívás is volt – az a Budapart Office C. épület Inceptech bérlemény, mert itt szükség volt egyedi megoldásokra és a végeredmény nekem és minden szemlélőnek egyaránt pozitív lett.

 Mi miatt szeretsz leginkább itt dolgozni?

Az, hogy a mai napig is itt dolgozom,  a Tulajdonosok iránt érzett elkötelezettségből adódik. Nem tudok semmilyen negatív tapasztalatra hivatkozni a közel 18 év alatt, ami miatt megfontoltam volna a váltást. Ők azok a munkáltatók, akikkel megtaláltam az összhangot.

Van kedvenc budapesti épületed?

A kedvenc épületem nem a manapság elkészültek között található és igazából nem is tudok egyet kiemelni. Én egy építészeti stílust kedvelek, aminek több képviselője is megtalálható szerte a világon, talán a szakmai képzésem és a művészettörténet nagy tisztelete okán. Ez a klasszicizmus, mert a díszítések még nem túlzóak, de határozott, letisztult képet alkotnak a stílus alapjegyeivel. Egyébként, amikor műemlék épület átalakítás/modernizálás kerül a munkáink közé, akkor mindig szívesebben követem az eseményeket.